Yasemin Bradley’den Kilo Vermek İsteyenlere 40 Altın Öneri

Kilo vermeye karar vermek, kilo verme sürecinin en önemli adımıdır. Ancak bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. Diyet ve Sağlıklı Beslenme Uzmanı Yasemin Bradley kilo vermek isteyenlere altın değerinde önerilerde bulunuyor. Biz ise bu önerileri sizin için derledik ve makalemizde bu önerilere yer vermek istedik. Yasemin Bradley’nin önerileri sayesinde siz de hem diyetinizi daha kolay yapıyor hem de daha rahat kilo verebiliyor olacaksınız.

Yasemin Bradley’in Kilo Vermek İsteyenler İçin Öneriler

Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız Yasemin Bradley’in önerilerine kulak vermeniz gerekiyor. Şimdi bu önerilerin neler olduğuna göz atalım:

 1. İstediğiniz sonuca ulaşmak ve kilo vermek istiyorsanız öncelikle evinizi gereksiz abur cuburlarla doldurmayın. Evinize misafirleriniz için kuruyemiş, cips, gofret, bisküvi çeşitleri alıyorsanız misafirlerinizden çok sizin tüketme ihtimaliniz olduğunu unutmayın.
 2. Kendinize gerçekçi hedefler belirlemeniz gerekiyor. Haftada sadece bir kez belirlediğiniz bir gün tartılmalı ve hedefinize ne kadar yaklaştığınızı kontrol edebilirsiniz.
 3. Canınız tatlı istediği zaman meyve ve dondurma istediğinizde ise sorbeyi tercih etmelisiniz.
 4. Uzun süre oturma pozisyonunda kalmamalı ve sık sık yerinizden kalkarak hareket etmelisiniz. Özellikle oturarak çalışıyorsanız, uzun süre hareketsiz kalıyor olmanız tükettiğiniz tüm besinlerin kiloya dönüşmesini kolaylaştıracaklardır.
 5. Beslenme listenizde yer alan sebzeleri uzun süre pişirmemeniz gerekiyor. Uzun süre pişirmeniz halinde besin değerlerini kaybedecek ve vücudunuza yalnızca kalori olarak etkisi olacaktır.
 6. Yürüme mesafesinde olan yerlere araba ile değil yürüyerek gitmelisiniz. Bu hareket etmeniz açısından da önemlidir. Böylece zamanınızı da değerlendirmiş ve yürüyüşünüzü de yapıyor olacaksınız.
 7. Herhangi bir rahatsızlığınız söz konusu değilse üst katlara çıkarken asansör kullanmayabilir ve yürüyerek çıkabilirsiniz.
 8. Kahvaltı öğünü oldukça önemlidir. Özellikle diyet yaparken ve kilo vermek isterken kahvaltı öğününü atlıyor olmanız bu durumu zorlaştıracaktır. Bu nedenle günün en önemli öğünlerinden biri olarak kabul edilmektedir kahvaltı öğünü.
 9. Porsiyonlarınızı küçültmeniz gerekiyor. Bunun için küçük ebatlardaki tabaklara ihtiyacınız olacak. Küçük tabaklarda yemek yiyor olmanızın gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.tatilde-koşu
 10. Tüketilen sebze ve meyve miktarını ve çeşitliliğini artırmanız daha sağlıklı beslenmeniz ve daha çok vitamin ve mineral alıyor olmanız demektir. Çeşitli ve sağlıklı beslenmek diyet ve kilo verme sürecinde yüksek ölçüde önem taşımaktadır.
 11. Gün içinde en az 1,5 litre bol mineralli su içmeniz gerekmektedir. Su, sadece kilo verme sürecinde değil her zaman içilmesi gereken bir besindir. Kişisel duruma göre içilmesi gereken su miktarı farklılık gösterebilir ancak minimum 1,5 litre su içilmesi mutlaka gerekmektedir.
 12. En sağlıklı diyet haftada bir kilo kaybı yaşadığınız diyettir. Bu nedenle haftada bir kilodan fazla kilo kaybı yaşatmayı vadeden diyetleri kesinlikle uygulamayın.
 13. Eğer yemeklerinizi hızlı yiyorsanız artık yavaş yemek yemeye başlamanın zamanı geldi de geçiyor. Eğer kilo vermek istiyorsanız daha yavaş yemek yemelisiniz.
 14. Yemeklerinizi daha yavaş yemenin yanı sıra bir de daha uzun süre çiğneyerek yemelisiniz.
 15. Haftada en az üç gün 30 dakika açık havada tempolu yürüyüş yapmalısınız.
 16. Özellikle diyet yaparken size yapılan sağlıksız ve bol kalorili ikramlara hayır demeyi öğrenmelisiniz.
 17. Katılacağınız özel toplantı, kokteyl, parti gibi davetlere aç karnınıza gitmemeye çaba sarf etmelisiniz. Örneğin iki kaşık yulaf ilave edilmiş bir kase yoğurt yiyor olmanız davette gereksiz atıştırmalardan sizi uzak tutacaktır.
 18. Bilgisayar başında çalışırken ya da televizyon izlerken yemek ya da abur cubur tarzı sağlıksız atıştırmalıklardan uzak durmalısınız.
 19. Hayatınızdan tuzu çıkarmaya çalışın. Eğer tamamen çıkaramıyorsanız azaltmakta fayda var. Tuz vücutta su toplanmasını sağlar ve bu da ödem yaparak kilolu görünmenize sebep olabilir.
 20. Diyet yaparak değil yaşam ve beslenme tarzınızı düzene soktuğunuz zaman daha kalıcı kilo kaybı yaşıyor olacaksınız. Kilo verme sürecinde asıl istenen de tam olarak kalıcı kilo kaybını sağlamaktır.
 21. Doyduğunuzu hissettiğiniz anda yemek yemeyi bırakmanız gerekiyor. Devam ettiğiniz taktirde hem mideniz yorulacak hem de gerektiğinden daha fazla yemek yiyerek kilo alımına sebep olacaksınız.
 22. Akşam yemeklerini ne kadar erken saatte yerseniz sizin için durum o kadar iyi olacaktır. 54eee5b061361f1034b8e834
 23. Tatile çıkarken mutlaka spor ayakkabısı götürmeli ve yürüyüşte ya da spor yaparken mutlaka kullanmalısınız.
 24. Buzdolabınızda renkli sebze ve meyve bulundurabilirsiniz. Böylece hem beslenme daha çekici bir hale bürünecek hem de sizi daha sağlıklı beslenmeye teşvik ediyor olacaktır.
 25. Diyet yapıyorsanız ve bu süreçte diyet besinler tüketiyorsanız, tükettiğiniz miktarlara mutlaka dikkat etmelisiniz. Kontrolsüz ve aşırı tüketim sonunda diyet ürün dahi olsa kilo almanıza sebep olabilir. Unutmayın; diyet ürünlerinde bir kalori miktarı mevcuttur.
 26. Aç karnınıza kesinlikle market alışverişi yapmayın. bu konuda her zaman uzmanlar da uyarıda bulunmaktadır. Aç karnına yapılan market alışverişlerinde aklınız sizi mutlaka abur cubur reyonuna sürükleyecek ve sonuç olarak sağlıksız besinlerle market arabanızı doldurmanızı sağlayacaktır. Bunu önlemek adına aç karnına alışverişi ertelemenizi öneriyoruz.
 27. Evde olduğunuzda canınız sıkılıyor ve kendinizi mutfağa atarak kek, börek vs. hamur işlerine sarıyorsanız artık buna dur demeniz gerekiyor. Çünkü hamur işi yapıldıkça tüketilebiliyor.
 28. Kendinizi şu anda olduğunuzdan daha zayıf ve ince düşünmelisiniz. Unutmayın; hayal etmek yapmanın yarısı sayılmaktadır. sismanzayif
 29. Yemek pişirirken kesinlikle atıştırmayın. Bu masum gibi görünen atıştırmalıklar da kilo almanıza sebep olabiliyor.
 30. Sosyalleşmenizi öneriyoruz. Sosyallik elbette yemek yemeye gitmek değildir. Aklınızı meşgul ederek fazla ve gereksiz beslenmenin önüne geçiyor olacaksınız.
 31. Diyet yaparken herşeyden kendinizi soyutlamak zorunda değilsiniz. Canınız bir şey çekiyorsa gündüz saatlerinde ve miktarına dikkat ederek tüketebilirsiniz.
 32. Kas yağ yakmaktadır. Bu nedenle vücudunuzdaki kas dokusunu artırmak için spor yapabilirsiniz. Ağırlık sporunu yaptığınızda kas dokularının daha da geliştiğini hissedeceksiniz.
 33. Etrafınızdaki akraba ve arkadaşlarınıza kilo vermek istediğinizi yayabilirsiniz. Çünkü çevrenizdekilerin sizi motive ediyor olması sizi mutlu sona taşıyan en önemli haberlerden bir tanesidir.
 34. Bol bol balık tüketmelisiniz. Balık, en sağlıklı et grubundan bir tanesidir.
 35. Sizi kilo verdiğiniz zamanlarda alkışlayacak ve motive olmanıza yardımcı olacak bir kişi bulmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca birine hesap veriyor olmanız sizi daha rahat sonuca ulaştıracaktır.
 36. Koyu yeşil yapraklı sebzeler hayatınızın baş köşesinde olması gereken besinlerden biridir. Koyu yeşil yapraklı sebzeler içeriğinde bol miktarda vitamin ve minerali barındırmaktadır ve sağlık açısından oldukça önemli sebzelerden yalnızca biridir.8e2edc104e6cdb27cdbee5ad6f1d389e
 37. Çok sevdiğiniz ve vazgeçmekte zorlandığınız yemek ve tatlıların diyet formlarını pişirmeyi deneyebilirsiniz. Böylece az miktarda yiyor olsanız bile sizi mutlu edecektir.
 38. Kendinize çok giyinmek istediğiniz bir kıyafeti satın alabilirsiniz. İçerisinde kendinizi hayal ederken daha da hırslı ve kararlı olmanızı sağlayacaktır.
 39. Tv karşısında atıştırmayı kuşkusuz bir çoğunuz seviyorsunuz. Ancak atıştırmalıkları sağlıklı besinler grubundan seçmeniz halinde kilo almamanıza, hatta kilo kaybı yaşamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için kiraz, domates, erik, salatalık dilimleri ve çiğ karnabahar dalları tercih edebilirsiniz.
 40. Tüm bu önerilerimiz eğer kilo verme sürecinde sizi zorluyorsa normal zamanlarda aldığınız kalori miktarının 100 kaori daha altına düşebilirsiniz. Örneğin diyete başlamadan önce 1200 kalori alıyor iseniz şimdi 1100 kalori almayı deneyebilirsiniz. Bu miktar, yani 100 kalori 1,5 dilim ekmeğe tekabül etmektedir. Bunu sağladığınız zaman ise kilo veriminiz mümkün olacaktır.

89774

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.