Ramazan Ayı 24. Gün İftar Menüsü

Ramazan Ayı’nın son on günü içerisinde herkesi ister istemez bir heyecan alır. Yapılamayan iftar davetlerinin planları yapılır ve elbette ardından ne pişireyim telaşı düşer akıllara. Biz bugün diğer günlerde olduğu gibi sizi bu dertten kurtarmaya niyetliyiz ve hem lezzetli, hem değişik hem de hafif bir menü hazırladık. Tabi kadın budu köfte ile hafifliğin üzerine çıkmış olabiliriz ancak bazen de ufak kaçamaklar yapmamıza diyetisyenlerimiz izin veriyor. Menümüze terbiyeli sebzeli tavuk çorbası tarifi başlıyor olacağız. Ardından ana yemek olarak kadınbudu köfte tarifi ile devam edeceğiz. Kadınbudu köftenin yanında servis tabağında ikram edebileceğiniz peynirli cevizli erişte tarifi olacak. Menümüzü tatlı olarak etimek tatlısı tarifi ile sonlandıracağız. Şimdiden afiyet olsun.

 

Enerji ve Vitamin Bombası: Terbiyeli Sebzeli Tavuk Çorbası Tarifi

Terbiyeli çorba pişirilme esnasında en çok zorlayan noktalardan biridir çorbanın kesilmesi. Özenle hazırlanır, emekle pişirilir ancak çorba kesildiğinde terbiyeli çorba pişirmekten de soğumanız mümkün olmaktadır. Ancak sizinle paylaşıyor olacağımız tarifle artık terbiyeli çorbanızın kesilmesi imkansız diyebiliriz. Aslında kullanacağımız terbiye tarifini yalancı terbiye olarak da adlandırmamız mümkün olacaktır. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız buyurun tarife.

Tarifimiz dört kişilik malzemeler içermekte ve yaklaşık olarak 40 dakika içerisinde hazırlanabilmektedir. Hem lezzetli, hem enerji deposu, hem de sağlıklı olan terbiyeli sebzeli tavuk çorbası tarifi için linki ziyaret edebilirsiniz.

 

terbiyeli-sebzeli-tavuk-corbasi-tarifi

 
 

Misafirleriniz Çok Beğenecek: Kadınbudu Köfte Tarifi

Kadınbudu köfte ismini nereden aldı bilemeyiz ancak lezzetli bir sunum olacağı kesin. Bildiğiniz köfte tariflerinden biraz farklı olsa da tadını beğeneceğinizi ve bundan sonra ki yemek menülerinize mutlaka dahil edeceğinizi düşünüyoruz. Alışılmışın dışında bir tariftir kadınbudu köfte. Hemen hemen her köfte tarifinin yanına pilavı yakıştırırken kadınbudu köftenin içerisinde kullanılan pirinçten dolayı yanında pilav değil daha çok makarna tercih ediliyor. Ancak patates püresinin de çok yakıştığını söyleyebiliriz. Tarifimizde yer alan malzemelerden yaklaşık 12 adet kadınbudu köfte çıkmaktadır. Dört ila beş kişilik bir köfte elde ecebileceğiniz anlamına gelmektedir. Hazırlama süresi yaklaşık 45 dakikayı bulmakta ancak pişirme süresi oldukça kısa olan kadınbudu köfte tarifine ulaşabilmek için linki ziyaret edebilirsiniz.

Sistemimize kayıtlı diyetisyenler:

 

3

Yemeklerin Yanında İyi Gider: Patates Püresi Tarifi

Kadınbudu köfte denildimi akla ilk gelen yemeklerden biridir aslında patates püresi. Sadece kadınbudu köfte değil tabiki. Bir çok köfte çeşidi ile birlikte et sotelerin yanında da servis edebileceğiniz patates püresi zahmetli gibi görünse de oldukça pratik hazırlanabilen bir yiyecektir. Hele hazırlama esnasında düdüklü tencere tercih ediyorsanız daha da kısa sürede hazırlamanız mümkün olacaktır.  Ayrıca bilindik patates püresi tariflerinin dışına çıkıyor ve patatesi direk sütle haşlamayı tercih ediyoruz. Böylece hem püremize kıvam verecek olan nişastayı kaybetmemiş oluyoruz hem de daha zahmetsizce patates püremizi hazırlayabiliyoruz. Tarifimiz dört kişilik püre püşürmenizi sağlayacaktır. Patates püresi tarifi için linki ziyaret edebilirsiniz.

fft99_mf11322281

Tereyağında Kavuruyoruz: Peynirli Cevizli Erişte Tarifi

Erişte hemen hemen herkesin evinde de rahatlıkla yapabileceği bir makarna türüdür. Hazır olarak almış olsanız bile yerken ev yapımı tadını alacağınızı garanti edebiliriz. Hele bir de bizim tarifimizle yapıyorsanız buram buram anne elinin tadını bulacaksınız. Madem kadınbudu köftenin yanında pilav yerine makarna tercih ediyoruz bunun da en lezzetlisini neden pişirmeyelim değil mi? Patates püresinde olduğu gibi tarifimiz biraz değişik. Mis gibi ev yapımı eriştelerinizi suda haşlamayacak yine mis gibi tereyağında kavuruyor olacaksınız. Üzerine de taze taze beyaz peynir ufaladı mı gerisi sizin hayal gücünüze ve damak zevkinize kalmış. Tarifimiz dört kişiliktir ve yarım saat içinde bile oldukça pratik bir şekilde pişirilecektir. Peynirli cevizli erişte tarifi için linki ziyaret edebilirsiniz.

 
 
peynirli_ve_cevizli_eriste-cad68458-87e0-4aed-8b16-e6f56bf3e651

Ekmek Kadayıfı Tadında: Etimek Tatlısı Tarifi

Etimek tatlısına yeni bir kimlik kazandırıyoruz bu tarifimizle ve alışılmışın dışında bir etimek tatlısı yapmanız için tarifimizi paylaşıyoruz. Ramazan orucunda kan şekerinin düşmesi ile en çok canımızın istediği şüphesiz tatlı olmaktadır. Bugün şerbetli bir tatlı olan ve hanımlar için pratik hazırlanması sebebiyle ilk akla gelen etimek tatlısına cevizli elma püresi ekliyoruz ve üzerine de mis gibi pürüzsüz muhallebiyi döküyoruz ve soğuk soğuk konuklarımıza ikram ediyoruz. Tarifimizde sekiz dilim etimek tatlısı çıkmaktadır. Tatlının yapım aşamaları sizi korkutmasın. Tatlıyı tamamladığınızda tadı sizi mutlu edecektir. Etimek tatlısı tarifi için linki ziyaret edebilirsiniz.

 
 kremali-etimek-tatlisi

 

 

 

 

 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.