Zayıflama Hapları

İnternet her türlü bilgiye ulaşılabilirliği sağlayan bir yer olsa da, her zaman doğru bilgiler elde edilememektedir. Bu durum, içeriklerin herhangi bir sınırlamaya tabi olmamasından kaynaklanır. Her geçen gün sosyal medya ya da ziyaret ettiğimiz internet sitelerindeki reklamlardan aşina olduğumuz zayıflama hapları ve türevleri insan sağlığını ciddi derecede etkileyebiliyor. Reklamlardan etkilenen insanlar, sahte görüntüler ve kullanıcı yorumlarını okuyup etkilenerek, bu ilaçları satın almaya yöneliyorlar. Bu konu hakkında sizi bilgilendireceğimiz makalede, diyetinize destek olarak kullanmayı düşündüğünüz ilaçları yakından görmenizi sağlamaya çalışacağız.

Çoğu bitkisel içerikli olan bu zayıflama haplarının hiçbir yan etkisinin olmadığını iddia eden reklamlara ve kullanıcıların yaptığı iddia edilen yorumlara kesinlikle itibar etmemenizi önererek zayıflama ürünlerini mercek altına alıyoruz.

Bitkisel İçerikli Zayıflama Hapları

Bir çok kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğu iddia edilen zayıflama hapları, L – Carninitine adı verilen yağ yakıcı maddenin bulunduğu bitkisel içeriklerden oluşur.

Bu bitkisel içerik, şifalı bitkilerle karıştırılarak tüketildiğinde yağların yakılmasını ve iştahın kapanmasını garanti eden şekillerde reklam edilerek, müşteri kazanmak için kullanılıyor. Ancak bu tür besin takviyelerinin Sağlık Bakanlığı onaylı eczane ürünleri olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Bir çoğunuzun merak ettiği zayıflama hapları zararlı mı sorusunun cevabı, “zararlıdır”! Çünkü bu hapları internetten satın alarak, Sağlık Bakanlığı onayının olup olmadığına emin olamadan satın aldığınızda sonuçları ölümcül bile olabilir.

seond-33

Lorcaserin gibi maddeler içeren haplar oldukça zararlıdır ve hangi içeriğin sizin için zararlı olduğunu bilemeyebilirsiniz. Bir çok metabolizma çalıştıran bitkinin bir arada kullanıldığı içerikler olan bu haplar, mutlaka uzman kontrolünde tercih edilmesi gereken ürünlerdir.

İnternetten satın almamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü “x markasının resmi satış sitesi” şeklinde olan sitelerde yer alan kullanıcı yorumları ve görüntüler gerçek değildir. Sizi bu serapla aldatan kişiler, ne yazık ki duygularınızla oynamaktadır.

Sistemimize kayıtlı diyetisyenler:

Ayrıca sağlığınızı da ciddi şekilde etkileyen bu ilaçları kullanmak yerine bir diyetisyenden destek almanız oldukça önemlidir.

Zayıflama Hapı Ne İşe Yarar?

Zayıflama hapları, yemek yedikten sonra beyne iletilen “doydum” mesajını taklit eden bir sistemi çalıştırmaktadır. Acıktığımızda ve doyduğumuzda beyne giden iletileri taşıyan habercilerin sahte olarak harekete geçmesi, bu uyarının beyne erken giderek daha az yiyecekle doymanın gerçekleşmesini sağlamasına yöneliktir. Ancak bu iletim sürecinde diğer organlar da etkilendiği için kalp daha hızlı atmaya ve tansiyon da yükselmeye başlar. Özellikle bu tür hastalığı olan kişilerin kullanmaması gerektiği konusunda uyarıldığı ilaçlar, uzun dönemde güvenilirliği kanıtlanmamış ilaçlardır.

Doktorunuzun detaylı sağlık bilgilerinizi inceleyerek bu kapsamda size verdiği ilaçları kullanmanız sakıncalı olmazken, internetteki reklamlara aldanarak satın aldığınız “1 haftada 5 kilo verdi” şeklinde olan reklamlara inanmamanızı tekrar ediyoruz.

İnternette Satılan Zayıflama Ürünleri

Son yıllarda çeşitli internet siteleri kurulup, insanlarının güvenini kazanmak amacıyla kilolu insanların öncesi ve sonrası görüntüleri paylaşılıp “x ilacı kullandım 20 kilo verdim” şeklinde gerçekmiş gibi başarı hikayeleri anlatılmaktadır. Kilo sorunlarınız varsa, muhakkak sizin de dikkatinizi çekmiştir.

Ne yazık ki, ülkemizde bu tür sitelerden medet uman ve kilo vermeyi hızlandırmak, adeta mucizevi bir şekilde zayıflayacağını sanan milyonlarca insan vardır. İnsanların duygularıyla oynayıp, kazanç sağlamak ve hayatlarını riske atmak da bir çok üç kağıtçının adeta mesleğidir. Özellikle dönem dönem popüler olan meyveler, bitki çayları ve bitkisel haplarla zayıflamak oldukça moda haline gelmiştir.

Hiçbir faydası olmayan ilaçların dahi internet üzerinden satıldığı, Sağlık Bakanlığı onayı olmadan, sadece Tarım Bakanlığı onayından geçmiş ürünler bir insan insanın hayatını riske atmaktadır.

sp

Zayıflama Hapları Neden Zararlı?

Kronik hastalığı olanlar için, bitkisel karışımlar kullanmak oldukça risklidir. Kan dolaşımını hızlandıran ve kişinin kalbinin daha hızlı atmasını sağlayan bu ürünler kullanıldığında ani ölüm riski söz konusudur.

Obezite uzmanı olan Dr. Fevzi Özgönül de bu konuda açıklamalar yapmıştır. İnsanların en çok inandığı şey hayallerdir ve bu konuda oldukça yetenekli olan dolandırıcılar da bu vaatlerle bir haftada 10 kilo, iki ayda 50 kilo gibi gerçeküstü yorumlarla insanları etkilemektedir. Kesinlikle bu tür sitelere itibar edilmemesi gerektiğini belirten Özgönül, ticari kazanç uğruna insanların hayatıyla oynayan bu tür ilaçlardan uzak durulması gerektiğini belirtmiştir.

İştah kesme özelliği olan zayıflama haplarının mutlaka doktor gözetiminde kullanılması, aksi durumlarda, özellikle kronik hastalığı olanlar kullanmamalıdır.

Olumlu Yorumlardan Etkilenmeyin

Dikkat ettiyseniz, bu sitelerin belirli kısımlarında kullanıcı yorumları bölümü yer alır ve çok fazla sayıda olumlu yorum vardır.

Olumsuz yorumların da gerçekçi görünmesi için serpiştirildiği bu sitelerde yer alan fotoğraf ve kullanıcı yorumlarına inanarak hareket etmemeniz oldukça önemlidir. Çünkü bu yorumlar da gerçek değildir ve bilinçli olarak yayınlanmaktadır.

Peki zayıflama hapları bir ütopya mı yoksa gerçekten etkileri var mı, işte bu konuyu biz de merak ettik ve  bilimsel yoldan ilerleyerek araştırma yaptık.

Zayıflama Hapları

Zayıflama hapları, aslında bitkisel besin takviyeleridir. Hiçbir ilacı içip ertesi gün iki beden inceleceğiniz şekilde uyanmazsınız.

Bitkisel karışımlardan oluşan  zayıflama hapları, kilo verirken yağ emilimi azaltır ya da su kaybını hızlandırır. Ancak olması gereken bu değil, kilo verirken sağlığınızı da korumanız gerektiğidir. Kilo verirken saçlarınızın dökülmesi, yaşlanmanız ve halsiz hissetmeniz değil, kendinizi daha dinç ve zinde hissetmeniz gerekir.

Kilo verilen süreç için gerekli olan besinler, vücuda yararı olmayan şekerli gıdalar ve abur cuburlar ya da saatlerce süren aç kalmalar değildir. Vücuda giren besinlerden alınan vitaminler yetmediğinde, takviye edici haplarla desteklenme sürecinde zayıflamaya yardımcı haplar devreye girer.

Yani bu ilaçlar zayıflama hapı değil, zayıflama yardımcı besin takviyeleridir. Sporcuların tükettiği supplementler de bu takviyelerden biridir ve çok fazla karıştırılmaktadır.

spp

Takviye Edici Gıdalar Nasıl Kullanılmalı?

Takviye edici gıda adı verilen bitkisel destekler, doktor tavsiyesi ve gözetiminde kullanılmalıdır.

Supplementler de aynı şekilde eğer kullanmanız için bir sakınca yoksa hekim gözetiminde kullanılmalıdır. Sağlıklı beslenerek zaten diyet yapmanıza gerek kalmadan kilo verebilirsiniz. Bu nedenle hayatınızdan yememeniz gereken gıdaları çıkarak işe başlayabilirsiniz.

Bunun için kendinize bir liste yaparak, sonsuza kadar bu gıdaları hayatınızdan çıkarın. Zaten otomatik olarak kilo verip ideal kilonuza geleceğiniz için, hiçbir takviye almanıza da gerek kalmayacaktır.

Doktor Gözetiminde Kullanım Nasıldır?

Kilo sorununuz için doktora gittiğinizde doktor size Sağlık Bakanlığı onayı almış olan, kullanabileceğiniz içerikte olan takviye ediciler reçete edilecektir.

Genelde beslenme saatinden yarım saat önce alınan bu gıdalar, kilo kaybı yaşanırken vücutta hasar olmaması için etki göstermektedir. her bünyeye ve kiloya göre bu ilaçların alımı değişiklik göstermektedir.

Kişinin koy kilo endeksine göre belirlenen ilaç dozajı, her hasta için ayrı olacağından kafanıza göre alınmaması gerekmektedir.

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.