Niyetini Bozup Diyetini Bozacaklara Öneriler

Büyük kararlılıklarla başlanan diyetin süresi çoğu kişilerde oldukça kısa sürmektedir. Hatta bu süre bazen sadece birkaç günle bile sınırlı kalmaktadır. Bu süre içinde kilo verilmesi imkansızdır. Diyet yapmak sabır azim ister ancak diğer taraftan da sabır işidir. Hep diyoruz ya hani diyeti kilo vermek amaçlı değil yaşam tarzı haline dönüştürdüğünüzde zaten sağlıklı kilo veriyor olacaksınız.

Biz de bu konunun üzerinde durmak ve bu başlık altında kararlı bir şekilde başladığınız diyeti bozmamak için neler yapılmalıdır sorusunun cevabını sizinle paylaşacağız.

Diyetinizi Bozmamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Özellikle yemek yemeyi sevenler için diyet yapmanın daha zor hale geldiğini biliyoruz. Ancak kendinize bir hedef belirliyorsanız ve gerçekten kilo vermek istiyorsanız sizin için önerilerimiz var. Önerilerimizi dikkate aldığınız zaman hem diyetinizi sıkıcı olmaktan kurtaracak hem de daha sürdürülebilir ve eğlenceli olmasını sağlayacaksınız.

metabolik-balans-diyeti

 

Yulaf Ezmesini Beslenme Listesine Dahil Etmelisiniz

Sabah kahvaltıları önemlidir. Kahvaltıda tüketilen besinler de büyük önem taşımaktadır. Hem besleyici hem de tok tutan besinlerin olmasına özen gösterilmelidir. Peki sabah kahvaltılarında yulaf ezmesi tüketmeye ne dersiniz? Yulaf ezmesi diyet sürecinde kahvaltı öğünlerinizde önemli bir kurtarıcı olacaktır. Uzun süren tokluk hissinin yanı sıra bir de açlık krizleri yaşamanıza engel olacaktır.

Kendinizi Serbest Bırakmalısınız

Uygulanan diyet programı katı ise diyeti bozmak da o kadar kolay olmaktadır. Bu sebeple çok katı olmayan ancak belli kurallar içeren bir diyet programı uygulamanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca haftada bir gün akşam öğünü hariç istediğiniz bir öğünü serbest öğün olarak ilan edebilirsiniz. Üstelik serbest öğününüzde o hafta canınızın çektiği bir yiyeceği tüketebilirsiniz. Çikolatanın özellikle diyet yaparken hayallerinizi süslemesine izin vermeyerek yasaklı besinler listesinden çıkarabilirsiniz. Kakao oranı daha yüksek olan bitter çikolata çeşitlerini gün içinde belli miktarda tüketebilirsiniz. Bu durum kilo aldırmayacak aksine sizin için faydalı bile olacaktır.

Sistemimize kayıtlı diyetisyenler:

x1002152_620x360.jpg.pagespeed.ic.mXrQ7kDB4h

 

Günlük Tutmalısınız

Diyet yaparken önemli olan ne yediğiniz ve ne içtiğiniz, ne kadar yediniz ve içtiniz takip ediyor olmanızdır. Bu, günlük aldığınız kaloriyi bilmeniz açısından önemlidir. Tüm öğünlerde neyi ne kadar yediniz bunu bilmeniz için not almanız gerekmektedir. Yani yemek günlüğü tutmanız gerekmektedir. Kilo verimi ile ilgili bir sıkıntı yaşandığında bu notları genellikle diyet ve sağlıklı beslenme uzmanınız sizden isteyebilir. Ayrıca kilo verimi açısından faydalı olduğunu düşündüğünüz besinleri ve miktarlarını devamlılığını sürdürerek diyetinizin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Farkında Olmalısınız

Diyet yapan kişiler yaptığı diyeti arkadaşı, annesi, eşi ya da çocukları için değil kendisi için yaptığının bilincinde olmalıdır. Elbette kilo verdiğinizde daha güzel görünecek ve daha fit olacaksınız. Ancak öncelik diyetinizi sağlığınız için yapıyor olmanızdır. Kilo verdiğinizde kendinizi aynalarda görmeyi daha çok sevecek ve çevrenize de hava atacaksınız ancak unutmayın hedefinize ulaşmak için ihtiyacınız olan şey iradeli ve kararlı olmaktan geçmektedir. Eğer diyetin başlangıcında “yine diyeti bırakacağım” düşüncesi ile başladığınızda zaten diyetin ömrü de fazla uzun olmamaktadır.

7_23

Eğlenceye Dönüştürebilirsiniz

Diyet programınız gayet güzel ilerliyor. Ancak bir noktadan sonra yine sıkılabileceğinizi ve vazgeçmek isteyeceğinizi unutmayın. Bunu önlemek için size eğlenceli bir önerimiz olacak. Üstelik bu önerimize kulak verdiğinizde siz de keyif alıyor olacaksınız. Öncelikle uyguladığınız diyet programının yanı sıra farklı diyet programlarını da incelemelisiniz. Diyet programında yer alan meyve ve sebzelerin size sağladığı faydaları araştırmalısınız. Ayrıca edindiğiniz tüm faydalı bilgileri de bir blog sayfası açarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Diyet programınıza uygun detoks suları ve smoothe tariflerini uygulayabilirsiniz. Bu önerimizi uyguladığınızda kendinizi daha iyi hissedecek ve motivasyonunuzun daha iyi olmasını sağlayacaksınız.

Egzersiz Yapmalısınız

Sizinle paylaştığımız her diyet rogramının ardından mutlaka ekliyoruz egzersiz ve spor programının diyetle birlikte daha faydalı olduğunu. Bu nedenle siz de mutlaka bir egzersiz ve spor programını düzenli uygulamalısınız. Ağır spor ve egzersiz programları uygularsanız aynı diyet gibi bir müddet sonra vazgeçmeniz söz konusu olabilir. Ancak kendi vücudunuzu tanıyarak sadece gün içinde yarım saatinizi ayırıp örneğin tempolu bir yürüyüş yaptığınızda da verimli sonuçlar alıyor olacaksınız. Örneğin hareketli sevdiğiniz bir müzik eşliğinde yürüyebilirsiniz. Böylece sıkılmayacak hatta daha da keyif alacaksınız. Sadece bir bölgeye yoğunlaşmamalı ve mümkün olduğunca farklı bölgeleri çalıştıracak egzersiz uygulamalısınız.

Yaz-Diyeti

 

 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.