Diyet Ürünleri ve Diyet Yemekleri Dosyası

Mobil bir hayata geçiş yaptığımız günümüzde yemek yerken gereken özeni gösteremiyoruz. Bu nedenle hazır gıdalara yönelim daha fazla artıyor. Diyet Ürünleri ve Diyet Yemekleri Dosyası içerisinde yazının devamında diyet yaparken yenmemesi gereken ürünleri ve birçok küçük ama etkili öneriyi bulacaksınız.

Sağlıklı beslenme imkanı olmayan insanlar, diyet ürünleri reyonlarındaki paketlenmiş gıdalara yöneliyor. Özellikle form yiyecekleri, light ürünler ve sağlıklı atıştırmalık niteliğinde olan yiyeceklerle, sağlıklı beslendiğini zanneden insanlar, bir çok sorun yaşıyor.

Bu tarz paketlenmiş gıdalardan uzak durarak, gerekli olan doğal ürünlere yönelmeniz, sağlığınız için atacağınız en önemli adımdır. Kendi sağlıklı atıştırmalıklarınızı kendinizin yapabileceği günümüzde, sağlıklı beslenmek aslında sandığınız kadar zor değil.

Diyet yemekleri yemek istiyorsanız, bu alanda hizmet veren firmalarla çalışabilirsiniz. Aylık belli bir ücret karşılığında, sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz.

fin (1)

Diyet Yemekleri Nasıl Ulaşıyor?

Genelde tek bir şehirde hizmet veren bu firmalar, bir nevi catering  firmaları gibi hizmet vermektedir. Mesela her öğün için hizmet aldığınızda, sabah size günlük yiyecekleriniz gelir ve belirli saatlerde yemeniz istenir.

Belirlenen süre sonucunda da kilonuzun kontrolünü yapabilirsiniz. Kilo kontrolü sonrası diyet yemekleri konusunda destek almaya devam ederek, belirli öğünleri bu tür sağlıklı yiyecekleri tüketerek geçirebilirsiniz.

Sistemimize kayıtlı diyetisyenler:

Kendi Diyet Yemeklerinizi Yapabilirsiniz

Diyet, hayatınızın sonuna kadar uymanız gereken sağlıklı bir beslenme sistemidir. O kadar çok sağlıklı besin alternatifiniz vardır ki, hayatınızın sonuna kadar market bisküvilerini ya da çikolatalı pastaları neden tükettiğinizi anlayamazsınız.

fin (3)

Kuruyemiş ve kuru meyvelerden harikalar yaratabileceğiniz öğünler yaratabilirsiniz. Özellikle Granola yaparak, ara öğünlerinizi tatlı bir atıştırmalık haline getirebilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalıklar sayesinde, hem kilo almayacaksınız hem de sağlığınız için gerekli olan desteği alabileceksiniz.

Bağışıklık sisteminizi güçlendiren, daha zinde hissetmenizi sağlayan kuruyemiş ve meyvelerle istediğiniz öğünü lezzetli bir şekle getirebilirsiniz.

Yemek Yaparken Neler Kullanabilirsiniz

Sağlıklı yemekler yapmak için, kullanacağınız malzemelerin de sağlıklı olması gerekir. Özellikle katı margarinleri hayatınızdan çıkararak, tereyağı, zeytinyağı ve organik olan yağ ürünlerini kullanmalısınız.

Kızartmaları hayatınızdan çıkararak, haşlama ve ızgara ürünlere yönelmeniz önemli bir detaydır. Yemek pişirirken saatlerce pişirmemeniz, doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Sebze çorbaları, ızgara et ve salata, küçük yoğurt porsiyonları en pratik diyet yemekleri arasındadır.

CYEK7A Leading a healthy lifestyle

Ara öğün olarak da istediğiniz kuruyemişlerden bir avuç tercih edebilirsiniz. Kefir içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Bir çok yararı olan kefir içeceğini, ara öğün ya da yemekleriniz yanında tercih ederseniz, sindiriminiz kolaylaşır.

 Diyet Yaparken Asla Yemememiz Gereken Yiyecekler

Diyetinizi anında sabote edecek olan yiyecekler, özellikle şekerli gıdalar başta olmak üzere, unlu mamullerdir. Pasta, şerbetli tatlı, bisküvi, cips, hamur işleri gibi gıdalardan uzak durmalısınız.

Özellikle marketlerdeki paketli diyet ürünlerini de tercih etmemelisiniz. Bir tane şekerli gıda yemeniz, çayınızı şekerli içmeniz, metabolizmanızı oldukça kötü etkileyecektir. Sağlıklı beslenmek için bu tür besinlere asla ihtiyacınız yoktur. Özellikle şeker, tam bir kanser hücresi sevicisidir ve tüketimi bırakmazsanız bağımlılık yapar.

fin (4)

İlk bir haftalık süreçten sonra kolay bir şekilde bırakabileceğiniz şekerli gıdaların yerine, tarçın çubuğu batırılmış içecekler ve yoğurt kullanabilirsiniz.

Diyet yaparken yenmemesi gerekenler

 • Beyaz ekmek,
 • Meyve suyu çeşitleri,
 • Asitli ve gazlı içecekler,
 • Yağlı Süt,
 • Bisküvi, çerez, pasta gibi abur cuburlar,
 • Fıstık ezmesi,
 • Nutella,
 • İşlenmiş et ürünleri,
 • Ayçiçek yağı,
 • Bira,
 • Mayalı ürünler,
 • Hamur işleri,
 • Şekerli çay,
 • Yemeklerin sulu kısımları,
 • Helva,
 • Pekmez,
 • Reçel,
 • Bal

Son Bir Kaç Öneri…

Alışverişe tok karnına çıkmanız gerektiğini söylemeye gerek yok sanırım. Onun dışında yemek yerken başka bir şeyle oyalanmamalı, televizyon karşısında atıştırmaktan kaçınmalısınız.

Özellikle yemek saatlerinize özen göstermeli ve her zaman planlanan saatlerde yemek yemelisiniz. İdeal kilonuza geldiyseniz, hemen markete gidip bir poşet dolusu abur cubur almanıza gerek yok. Onun yerine bir aktara giderek, goji berry, kuru kayısı gibi sağlıklı yemişleri alın ve kilo verme aşamasından sonra da kendinize iyi bir beslenme sistemi oluşturun.

Soru - Cevap

Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. Buraya cevap gelecek. 

One response to “Diyet Ürünleri ve Diyet Yemekleri Dosyası”

 1. Necla Yıldırım says:

  Dosyanız gerçekten harikaymış 🙂 Yazının içerisinde gerçekten çok değerli bilgiler var diyet yapmak ve kilolarını vermek isteyenler için birebir bu yazının okunması gerek mutlaka 🙂

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.